24 czerwca 2014


Przez ostatnie 2 tygodnie działo się zdecydowanie za dużo. I dobrze, niech się dzieje jeszcze więcej, bo został mi ostatni tydzień wakacji. Wszystkie egzaminy pięknie pozdawane, zaraz miesiąc praktyk w szpitalu i praca. A w wolnym czasie longboard i kuchnia. Nadeszły wielkie zmiany. Aktywnie wracam do żywych. Piąteczka !

Kończę swoje wywody #selfie Truskawkowym Sorbetem i wracam znowu do zagranicznych przepisów. Przewinie się też wątek Bio Organic, kilka szybkich propozycji dla tych, którzy lubią robić, żeby się nie narobić, będzie Burrito i Hummus, przymierzam się też do zrobienia domowych Hamburgerów. I na pewno pojawi się mój najlepszy jak dotąd przepis, czyli Spaghetti con Frutti di Mare. Aha, i kilka propozycji chłodników na upalne letnie dni. Zapowiada się ambitnie :)Koncepcja sorbetu, którego tutaj widzicie, powstała z miłości do mango. Któregoś upalnego dnia jadłam mrożony jogurt z mango i truskawkami i to połączenie nasunęło mi pomysł wzbogacenia zwykłych miksowanych truskawek właśnie mango. Do tego doszły banany, aby nie dodawać cukru. Moim skromnym zdaniem jest obłędny, jednak wszystko zależy od kupionych owoców. Jeśli są dojrzałe i mają mocny, wyrazisty smak, sorbet wyjdzie na pewno. Próbujcie sami. All rights reserved, itd itp. Truskawki na stół !


Truskawkowy Sorbet

Składniki:
  • 0,5kg truskawek (umytych, bez szypułek)
  • 1 dojrzały owoc mango
  • 2 słodkie, dojrzałe banany
Przygotowanie:

Wszystko wrzucamy do blendera. 
Miksujemy aż do uzyskania jednolitej masy (bez grudek owoców). 
Wszystko przelewamy do miski czy innego naczynia służącego do przechowywania mrożonek (w zamrażalce).
Po około 10h, gdy cała masa się zamrozi, wyciągamy ją na 1-2h z zamrażarki (w zależności od tego jak ciepło jest w pomieszczeniu) i wrzucamy jeszcze raz do blendera i jeszcze raz miksujemy. 
Wkładamy jeszcze kontrolnie na 1-2h do zamrażarki.
Tak przygotowany sorbet podajemy w salaterkach, z ulubionymi dodatkami. 
Albo bez. 
Jak kto lubi ! Ja polecam z jogurtem i granolą, ewentualnie zwykłym musli. 


#TheEndOfRedAlert

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Przeczytałeś? Zrobiłeś? Zostaw mi wiadomość :)