11 marca 2015

Witaminowy Zielony Koktajl z Kiwi i Awokado

Czas leci zdecydowanie za szybko. Przeglądając swój blogowy dorobek z radością zauważyłam, że ilość wpisów sięga niemal jubileuszowej liczby 100. Z równie wielką i nieukrywaną radością spostrzegłam, że lada moment mój internetowy przepiśnik obchodzić będzie swoje pierwsze urodziny. Do 13 marca, dnia, w którym założyłam Check-in Kitchen, zostały raptem 2 doby, a ja ze względu na zabójcze tempo studenckiego życia nie mam chwili nawet na to, aby przyrządzić coś specjalnego. Ale, pomyślimy, zobaczymy. Myślę, że warto będzie tu zajrzeć jutro i w piątek ;)

Dziś ostatni z mojej szybkiej serii codziennych koktajli. Mój ulubiony, z ciężko zdobytym kiwi (wykupiłam ostatnich 8 sztuk !) i awokado. W zasadzie jest podobny do pierwszego, tutaj bardziej bym się skupiła na upodobaniach - koktajl z awokado i gruszką jest bardziej delikatny, ten natomiast jest przeznaczony dla fanów mooooocno kwaśnych napojów. Oba są bombą zdrowotną, przyjemnie zapełniają i zapewniają relaksujący poranek :)

Witaminowy Zielony Koktajl 
z Kiwi i Awokado
Czas przygotowania: 10min
Składniki:
  • 3-4 miękkie owoce kiwi
  • 1 awokado
  • 2 jabłka obrane ze skórki (polecam Granny Smith, nie obierałam ich ze skórki, bo też są zielone)
  • szklanka wody
Przygotowanie
  • Kiwi obrać ze skórki (można przekroić je na pół i wybrać miąższ łyżeczką), tak samo postąpić z awokado.
  • Jeśli przygotowujecie koktajl z zielonych jabłek, wyciąć gniazda nasienne i pokroić na mniejsze kawałki. Jeśli jabłka są rumiane, a zależy Wam na walorach wizualnych równie mocno jak smakowych, dodatkowo obieramy je ze skórki. Natomiast jeśli ma to być jedynie szybkie śniadanie, można skórkę zostawić.
  • Wszystkie składniki umieścić w naczyniu blendera, dolać szklankę przegotowanej wody i dokładnie rozdrobnić - powinno wyjść ok. 0.5-0.7l napoju.
Smacznego i zapraszam na strony akcji:


Zielono mi! Wiosenny detoks Zielono mi!