8 marca 2015

Koktajl Oczyszczający z Awokado i Gruszką

Ostatnie kilka dni wywróciły moją rutynę do góry nogami. A w zasadzie to ja wywróciłam się do góry nogami. Dosłownie. Wstrząs mózgu i stłuczona ręka. Co gorsza, ręka zaczyna coraz nieznośniej boleć. Ehhh. Zobaczymy, co SOR przyniesie.

Na studiach z dnia na dzień coraz więcej do nauki, wolny czas się coraz bardziej redukuje, więc nawet nie miałam chwili, aby coś tu naskrobać i podzielić się przepisami moich ostatnich wynalazków. Ponieważ moderuję akcję "Wiosenny detoks", głównie w tym przedziale się poruszam. Dlatego na początek "odrabiania zaległości" wrzucam przepis na koktajl mocno oczyszczający, a jednocześnie pożywny. Jak to działa? A tak, że gruszki mają działanie przeczyszczające, a awokado zawiera mnóstwo substancji odżywczych. Pomarańcze z kolei, które tutaj lekko zakwaszają smak, są bogate w przeciwutleniacze, które - najprościej mówiąc - wychwytują w organizmie szkodliwe dla nas wolne rodniki.

Jedyne, o czym należy pamiętać, to fakt, że nie powinno się jeść więcej niż 2 gruszek dziennie - zatem pić więcej niż 0,5l koktajlu. Grozi to często przykrymi konsekwencjami ze strony jelit :)Koktajl Oczyszczający z Gruszką i Awokado
Czas przygotowania: 10min
Składniki:
  • 1 owoc awokado
  • 2 gruszki
  • 1 pomarańcza
  • 1/2 - 3/4 szklanki przegotowanej wody
Przygotowanie
  • Awokado obrać ze skórki i wyciągnąć pestkę, z gruszek wykroić gniazda nasienne i pokroić na średniej wielkości kawałki, pomarańczę przekroić na pół i wycisnąć na wyciskarce do cytrusów.
  • Wszystkie składniki (awokado, gruszki i sok z pomarańczy wraz z miąższem) umieścić w naczyniu blendera i dokładnie wymieszać. 
  • Rozcieńczyć nieco wodą, aby koktajl miał konsystencję zdatną do picia.
Smacznego!

Wiosenny detoks Zielono mi!